Hudební zahrady

Zvonkohry v Hudebních smyslových zahradách

Svislé zvony Al45, uchycení na oc.nerez.lanka, rám akát, Akebono, Hmoll pent.

Velké zvony Al80-100, zavěšení na dřevěný rám oc.nerez lanky, závěs uchycen vnitřkem zvonu, alt. nerez.lanka klasicky

Svislé zvony Al65, uchycení na nerez.lanka na dřevěný rám, Akebonoi

Hudební a smyslové zahrady

Trubkové kovové zvonkohry

Zvonkohry jsou velmi vhodné jako zvukový prvek do zahrad mateřských školek, škol, lesních školek, škol, wellnes, SPA a různých typů spec.zařízení. Jsou vhodné do smyslových hudebních zahrad ve veřejných prostorách, pro domovy pro seniory, domovy se zvláštním režimem, lze najít řadu možných instalací.

Aktivace smyslů a trénování mozku pomocí smyslových prvků, mezi něž patří i zvukové smyslové prvky jako zvonkohry, má vždy pozitivní dopad na kvalitní život v každém věku

Základní možnosti:

- Volné zavěšení zvonů Al25-100:

Možnost zavěšení zvonů na šnůry s jádrem, nebo na ocelová lanka na háčky nebo otvory v rámu. U velkých profilů a hmotnosti je nutno zavěšení a tech.provedení závěsu zvonu upřesnit. Provedení  rámu a závěsy bude upřesněno dle Vašich požadavků. Sestavy zvonů standartně v počtu 1-2 oktávy - 8-15 ks. Výhodou zavěšení na synt.šnůry nebo oc. nerezová lanka (preferuji) je max. využití zvukového potenciálu zvonu a plné využití nízkých fundamentálních frekvencí zvonu. Pokud je to možné, doporučuji upřednostnit tento způsob zavěšení. Ve veřejných prostorách je ale nutné zavěšení na oc.lanka profilu dle velikosti zvonů. Různé možnosti zavěšení ve svislé nebo horizontální poloze. Úprava zvonů je standartně přírodní broušený hliník, a tvrdý  dvousložkový ochranný tvrdý spec.nátěr, u větších dodávek možnost eloxování hliníku v barvě hiníku, nebo i barevný elox. Pro významné instalace s požadavky na max.kvalitu zvuku lze použít zvony z mosazi. Zvukové možnosti lze plně využít vícero typy středně tvrdých až měkkých paliček.

Možnosti sestav upřesním dle Vaší představy na charakter a umístění zvonkohry. Alt. ve spolupráci s Vaším architektem v případě smyslových a hudebních zahrad.

- Pevné uchycení zvonů Al25-70:

Zvony jsou dodávány už namontované pevně na dřevěný rám (nebo část rámu). Montáž zvonů je v úchytných bodech zvonu na rám pomocí šroubů. Vhodné do veřejných prostor. Při tomto uchycení je zvukové spektrum-nižší harmonické v hlubších polohách zejména u větších zvonů potlačeno. Použití pouze tvrdších paliček.

Poloha úchytných bodů vždy respektuje první fundamentální frekvenci zvonu.

Možnosti sestav po domluvě, případně ve spolupráci s architektem.

Informujte se prosím o aktuálních možnostech, dodávky zvonů lze řešit ihned.

V případě větších celků je možné zajistit i dodávky od zahraničních výrobců. Vzhledem k cenovým relacím zvonkoher preferuji návrh s tuzemskými výrobci komponent pro adjustaci zvonů.

Další alternativa do hudebních zahrad jsou např. trubkové sady z plastových trubek sestavované do baterií, sestavy z kravských kovových zvonců, sestavy dřevěné aj.

Hudba je jazyk, který sdílí všichni. Dozvídáme se o sobě a druhých tím, že hrajeme spolu a posloucháme hudbu. Je to způsob, jak vyjádřit pocity a uvolnit energii, vede nás ke snížení stresu a ke zvýšení kognitivních schopností. Venkovní hudební jednoduché nástroje nám dávají to nejlepší .

jgalas@email.cz, 775302166