Zvonkohry - výroba

Trubkové kovové laděné  zvonkohry

Trubkové zvonkohry se  datují do prehistorických dob pro řadu kultur. Z JV Asie jsou známy již téměř 3000-5000 let př.n.l. Velký vývoj a užití zažívaly ve východní a jihovýchodní Asii, Bali, Tibetu, Japonsku a  Číně. Okolo roku  1100 př.n.l.. se zvonkohry v Číne stali velmi populární a zvuk zvonkoher zněl téměř každém chrámu a domu. Číňani byli ti kteří ocenili hudebně umělecké vlastnosti zvonkoher a začali sestavy zvonkoher tvořit tak, aby zněli harmonicky a působily relaxačně, stimulačně, uklidňujíce, ladily lidi i prostor. Rovněž se zvonkohry rozšířili např.do Japonska, kde jsou typické hlavně skleněné zvonkohry. Dodnes se v  tradičním čínském umění  energie Feng Shui používají zvonkohry pro úpravu toků energie čchi v interiérech i exterierech. V 19-20. století se zvonkohry rozšířily i do západních zemí. Trubkové zvony a zvonkohry byly navrhovány pro hudební potřeby v 70 letech 19 století, zejména pro orchestrální seskupení. Trubkové zvonkohry napodobují klasické zvony osazované zejména na církevních stavbách. Používání rezonanční kovové trubky jako zvonu se velmi rozvíjel a brzy se staly zvonkohry i součástí tradiční orchestrální nástrojové sestavy.
Tradiční církevní zvony nebo trubkové zvony mohou být charakterizovány jejich fundamentálním tónem po úderu. Tento základní tón po úderu může být vhodnou konstrukcí a materiálem rozšířen tak, aby zahrnoval co nejlepší vyrovnanou alikvotní strukturu, dobu trvání ustáleného zvuku a hlasitost zvonu. Správně navržený a vyrobený trubkový zvon, může imitovat klasický zvon, ale trubkový zvon nemůže  zvon nahradit :-).

Rád Vám pomůžu se přiblížit co nejvíce zvuku klasických zvonů i u trubkových zvonů v navržených sestavách zvonkoher, a využít jejich léčebného potenciálu.
Ve srovnání se strunnými nebo dechovými mosaznými nástroji představuje návrh dobře vyladěného trubkového zvonu výzvu. Dokončení projektu s úspěšným a příjemným zvukem  je dán nastavením řady správných poměrů při návrhu a výrobě.

Ladění zvonů provádím u tonových řad standartně na A4=432 Hz. Nižší ladění na 432 Hz existovalo ve starověkém Řecku, počínaje Platónem, Hippokratem, Aristotelem, Pythagorem a jinými významnými mysliteli a filozofy antického starověku, kteří, jak je známo, měli neocenitelné poznatky o léčivém účinku hudby na člověka a léčili lidi i s pomocí hudby. Zvuky a hudba na tělo působí  přímo, obchází logické mozkové struktury, může významně působit na emoční úrovni. Významné účinky zvuku jsou přímé na buněčné struktury, orgány, svalovou tkáň, energetické jádro, a nepřímé - působení přes emoční hladiny, které ovlivňují zásadně mnoho významných procesů v lidském těle.

Zvony a zejména mohutné kostelní zvony jsou významné energetické zářiče, dříve hojně využívané generátory energie. Velké zvony vydávají velké spektrum rezonančních infra až ultrazvukových vln, které pronikají do vnitřní struktury lidského organismu, zlepšují krevní obraz a práci cév, stimulují produkci hormonů, posilující imunitní systém, normalizují stresové stavy, krevní tlak, stimulují a zlepšují celkový zdravotní stav. Nízké zvuky zvonů mají uklidňující účinek na nervovou soustavu člověka, vysoké zvuky ji zase tonizují. Při nízkých rytmických zvucích se aktivita mozku dočasně přesouvá z levé hemisféry na pravou, která je zodpovědná za kreativitu.....Určité ultrazvuky mají fatální vliv na různé mikroorganismy, bakterie, potlačují jejich růst, ničí viry...čistí prostor.... Zvonkohry vytvářejí významná energetická pole, ale rovněž je významný faktor na jakém stupni je energetika a vědomí  člověka, který zvonkohru používá  (nic nepřitahují, ani pozitivní, ani negativní energie, jak se nám snaží presentovat esoterika).

Ladění zvonů lze provést za účelem:
harmonizace, energetické ladění a čištění aurických polí, pro koncentraci, relaxaci, stimulaci, uvolnění, zklidnění, zvyšování energie a Vědomí, pro energetické čištění-ladění obytných a pracovních prostor
Ladění lze navrhnout: ladění dle 5 prvků, zvonkohry planetární, přesné ladění na vybrané frekvence, přirozené Pytagorské ladění, čisté ladění, temperované ladění, chromatické nebo diatonické ladění, pentatonické, hexatonické ,dle požadavků individuálně vybrané sekvence a frekvence....

Terapeuti mohou kombinovat zvukovou terapii pomocí zvonkoher a trubkových zvonů  s řadou dalších terapií. Energetické dráhy-meridiány v našem těle, buněčné struktury aj.  jsou stimulovány různými základními tony, harmonickými a subharmonickými frekvencemi.

... 

+420 100 123 456

vrytmu@vrytmu.cz