Zvonkohry rotující vlny

Léčení a Sebeléčení Zvukem a vibracemi  - laděné zvonkohry horizontální, rotující zvukové vlny

Zvonkohra trubková Al18 -  9 tonů, od H4,C5,D5
Zvonkohra trubková Al18 -14 tonů, od H4,C5,D5
Zvonkohra trubková Al22, 9-12 tonů, od H4, C5,D5, rám dub

Zvonkohry laděné harmonizační, horizontální - rotující zvukové vlny

        Malé sestavy - do ruky, slitiny Al 16,18,22 mm, mosaz      

Velké sestavy - závěsné,  slitiny Al 25,30,35, mosaz

Harmonizační léčivé laděné trubkové zvonkohry dynamické, malé a velké horizontální sestavy, rotující zvukové vlny.

Dlouhodobě velmi oblíbený typ ručně laděných zvonkoher z mé dílny, jak pro osobní, tak pro terapeutické bezpečné použití.

Tento typ zvonkohry je především vibračním terapeutickým nástrojem laděným do různých stupnic, jejich módů, nebo laděné na frekvence. Primárně není tato zvonkohra určena k vytváření melodií, ale k vytváření Zvuku, souzvuků, vibrací, k meditaci, harmonizaci.... 

Nabízím široké spektrum variant tohoto oblíbeného provedení adjustace trubkových zvonů a mohu pro Vás osobně vyrobit různé možnosti sestav, sestav pro Vaši osobní potřebu.

Doporučuji tento typ zvonkohry pro Vás vstup do světa zvonkoher, nebo řadu čakrovou i pro Vaše sebeléčení. Zvonkohru si můžete zavěsit, nebo na ji držet v ruce,  pohybovat jí a vytvářet zvukové rotační vlny v prostoru. Objevíte úplně jiné možnosti trubkových zvonů.  Je uvolňující a radostné nejen těmto zvukům naslouchat, ale i tyto vibrující vrstvy alikvotních tónů prostupující prostor i Vás sami vytvářet.

Standartně nabízím optimální ladění např. hmoll, dmoll, cmoll, cismoll, pentatoniku, v sestavě 6-9-12-14 zvonů pro hliníkové slitiny průměru 16, 18, 22 mm, pro variantu malé zvonkohry do ruky.  Hliníkové slitiny AL25-30-35 jsou použity pro zvonkohry velké zvukové vlny pro zavěšení. Zvonkohry jsou ručně laděny do sestav pro referenční a4=432 Hz, nebo na určené frekvence (např.čakrové). Povrchová úpravu provádím broušením přírodního hliníku, aby vynikla jeho přirozená krása, konečná úprava je tvrdým lesklým ochranným lakem (případně na požadavek možnost tvrdého eloxování a PTFE anodický povlak). Alternativa je velmi zvukově bohatá mosaz s dlouhým dozvukem s povrchovou úpravou leštěním a zalakováním proti oxidaci. Trubky zvonkohry jsou zavěšeny na rámu na syntetické šnůry s jádrem, rámy jsou  z olšové u větších typů z dubové kulatiny. Dodávka je včetně standartní dřevěné paličky s opletenou hlavičkou a přepravní plátěný obal.

Zvonkohra vytváří zejména při pohybu rotující zvukové dynamické frekvenční pole, zvukové rotační prostorové vlny,  léčivé alikvotní struktury. Přináší hluboký, harmonizující zážitek, uvolnění, spokojenost, radost, přeladění do vyších energetických hladin. Zvukové pole lze těžko popsat, musí se slyšet. Zvonkohry lze bezpečně použít k relaxaci, harmonizaci, terapii, sebeléčení, zvukové meditaci, vibrační "očistě" prostoru, narušení a harmonizaci nefunkčních energetickýh polí v prostoru i energetických aurických polí člověka. Při interakci více nástrojů a interakci s danným prostorem a přítomnými energet.poli, vznikají bohaté dynamické zvukové struktury a vytváří se různé souzvuky a nové zvukové alikvotní vrstvy. Nástroj je vhodný pro práci s klienty při muzikoterapii, pro osobní použití aj. Nástroj je vhodný pro harmonizaci a čištění prostor, vyladění organismu na vyšší energetické hladiny.

Vyrábím různé typy, velikosti a ladění, z trubek z různých slitin. Stanadartně používám vhodné slitiny hliníku AlMgSi s bohatým alikvotním spektrem (zajímavé a alikvotně bohaté zvukové pole při příznivé ceně hliníkové slitiny a nízké váze), pro velmi kvalitní nástroje s dlouhým dozvukem a bohatým plným alikvotním zvukem používám binární mosaz. Standartní rozsah zvonkoher je 1-2 oktávy. Možná i jiná ladění dle konzultace, orientační návrh vlastní sestavy, nebo dle mého naladění je možný dle domluvy.

Tento typ adjustace pro vytváření zvukových vln pohybem zvonkohry je inspirována jedním západním hudebním experimentátorem, převzatá je v mnoha variantách i jinými výrobci:-)

  • Ceny zvonkoher z Al trubek viz lišta CENÍK

  • Velké zvonkohry zvukové vlny z  Al35, Al30, Al25  vyrobím i dle Vašeho požadavku.
  • Standartně provádím ladění těchto zvonkoher do hudebních stupnic a jejich modů, ladění přirozené, netemperované.

  • Pro terapie je vhodné ladění harmonické pythagorejské čakrové (dle Hindu tradice).

  • Ladění harmonické pythagorejské pentatonické.

  • Zvony jsou zavěšeny na dřevěném kruhovém rámu nebo u velkých sestav rám dřevěný profilovaný (dub, olše, jasan, třešeň, jatoba).  Případně je možné po domluvě vyrobit sestavu i dle Vašich spec.požadavků na sestavu.

  • Zvonkohry z mosazných trubek na základě Vašeho požadavku, cena dle sestavy (cena mosazi cca 9,5 x větší než Al, nutno upřesnit).

  • Objednávku s doručovacími údaji prosím zaslat na:  jgalas@email.cz, případně volejte na tel.775302166
  • Zvukové ukázky  a video pro Vaši představu budou brzy doplněny-viz lišta Zvuk, prosím o strpení.